Regional Meeting Prague 2012

RM Prague 2012

Ešte vždy sa mi vyčarí úsmev od ucha k uchu, keď si spomeniem, čo sa dialo počas prvých štyroch novembrových dní. Čo tento úsmev vyvolalo? Regional Meeting 2012.

Konal sa neďaleko Temešváru, v nádhernom prostredí prírody našich skvelých susedov - Čechov. Local BEST Group Praha si vzala na starosť organizáciu RM a musím povedať, že sa predviedli v plnej silne. Hlavný organizátor, ktorý je v BESTe necelých 5 mesiacov, sa nenechal zahanbiť a pripravil pre Central region akciu, na ktorú sa bude len ťažko zabúdať.

Naša 5-členná posádka: Peťka, Mirka, Kostri, Gabko a Maťko, sa stretla v poobedných hodinách na autobusovej stanici odkiaľ sa začala naša potulka do Prahy. Dorazili sme na miesto konania niečo po príchode tmy spolu s troma ďalšími Bestákmi, na ktorých sme natrafili počas cesty. Po ubytovaní a chutnej večeri nás vrúcne privítali a zároveň sa začala uvítacia párty,

Druhý a tretí deň sa už makalo. Po oficiálnom otvorení sme sa porozdeľovali a potriedili do skupín. Ako nováčikovia sme absolvovali Baby Track, čo zahŕňalo tréningy, prednášky, worshopy, case study. Na počudovanie, tieto hodiny mi dali veľa a nečakal som taký úspech. Naučil som sa nové užitočné veci, ktoré mi istotne pomôžu v budúcnosti, či už v rámci BESTu, alebo mimo. Čo ma najviac oslovilo, bol spôsob akým sa viedla výučba, ktorá bola neporovnateľne iná ako tá, na ktorú som zvyknutý. Skvele zvládnuté prednášky, spolupráca a komunikácia so zahraničnými trénermi a takisto komunikácia s ostatnými študentmi zmobilizovala celú skupinu, čo nás viedlo k bezchybnej kolektívnej práci. V balíčku Baby Track sme mali zahrnuté BKT (BEST knowledge transfer), kde nás zasvätili do diania BESTu, ako to celé funguje, štruktúru, kto je kto, aké má táto organizácia funkcie a taktiež nás zoznámili s ostatnými študentskými organizáciami podobnými BESTu, rôzne aktivity ktoré sa dejú cez BEST robiť, tradície a kadejaké gossipy. Ďalej sme mali tréningy na feedback session, project managnent a presentation skills. Na záver nám tréneri pripravili case study a workshopy. Mne sa podarilo stihnúť markeTeam, kde sme mali za úlohu vymyslieť promo plagáty na kurzy, alebo nás učili ako upútať a nalákať ľudí na reklamu a prezrádzali nám tipy a triky z marketingu. Podľa rozprávania ostatných ľudí z iných workshopov my bolo jasné, že sa mocne inšpirovali a zároveň namotivovali, čo bolo aj cieľom týchto sedení.

Po oficiálnom ukončení sa v poslední deň konala najväčšia udalosť meetingu - International evening, na ktorý sa tešila celá banda. Ako býva zvykom, každý prezentoval svoju krajinu s hrdosťou. Poriadne sme sa zabavili, zablbli a užili sme si posledné chvíle až do skorého rána. V skratke - BEST party ever.

Za seba a určite aj za ostatných môžem povedať, že sa splnili očakávania, ba dokonca ich predčili. Vrátil som sa odtiaľ plný motivácie, inšpirácie, priniesol som si krásne spomienky a dojmy, stretol som mnoho skvelých ľudí a už teraz sa neviem dočkať Regional meetingu 2013, ktorý sa na jar bude konať u nás a na ktorom ukážeme ostatným, kto je PARTYslava!