BEST Vianoce 2012

Ako po celý rok, aj na Vianoce sme chceli aspoň štipku času stráviť spolu. Besťáci s besťákmi ako s druhou rodinou.

Už tradične sme sa vydali do Pezinka na kapustnicu a ochutnávku vín k milej rodiny nášho alumni člena Ivana Oravca.

Na stanici sme sa stretli na poslednú chvíľu a tento krát sme mohli uvítať v našich kruhoch aj členku LBG Veszprém, Edinu.

Ako to v BESTe už prirodzene chodí, dobrá nálada a smiech nechýbali ani po ceste vo vlaku a tak nám cesta ubehla rýchlo, až sme skoro zabudli vystúpiť.

Čas sme nestrácali a po krátkom vybaľovaní na internáte, kde sme boli ubytovaní, sme už smelo peškovali k domu Oravcovcov. Zdržovala nás akurát iba kolujúca krabička s koláčikmi, s ktorou nás prekvapila Edinina mama z Veszprému. Mňa osobne aj troška zachránili, keďže navečerať sa som sa zabudol. Teta aj touto cestou odkazujeme, že koláčiky boli skvelé!

S troška matnými spomienkami na cestu sme nakoniec trafili k domu Oravcovcov, kde nás už pán Oravec s naplneným krčahom čakal. Začínali sme suchým bielym vínom, ktoré nám veru silne pripomínalo víno z našej narodeninovej oslavy LBG Bratislava. Nebola to žiadna náhoda, pili sme troška inú odrodu toho istého hrozna. Po vysvetlení procesu prípravy daného vína sme pokračovali ružovým a červeným vínom. Všetky chutili skvelo, no my sme si najviac obľúbili to ružové a tak sme pri ňom aj ostali. S dobrým vínom a v príjemnom prostredí čas pred večerou veľmi rýchlo ubehol. Pán Oravec bol veľmi príjemným partnerom na rozhovor. Zaujímavých príhod nebolo málo, som si istý, že nejaké na zdieľanie ostali aj na budúci rok.

Prišiel čas na večeru a tak sme sa znovu vydali na cestu krížom Pezinka. V reštaurácií sa k nám pripájali ďalší priatelia BEST-u, alumni členka Zuzka a jej sestra Katka. Aby sme ich nečastú spoločnosť využili, sme sa po večeri rozhodli dať posledný pohárik vína. Takto v spomínaní na staré zážitky a nové príhody sme pri rozhovore dokončili večer.

Aj budúci rok sa tešíme na starú známu kapustnicu, na starých členov a na novú odrodu vína.