Tatra Jam 2012

„Život je sen, život je stav.
Život je boj, život je hra.
Len malý kúsek teho, čo sa
v priestore strací raz dva...“

Nie je to náhoda prečo som začal tento článok prvými veršami trnavského poeta, ktoré perfektne vystihujú prelom medzi rokmi 2012 a 2013.

Nie je ani náhoda, že medzi nebom a peklom je Zem, a tak isto nie je náhoda, že medzi životom a šťastím je BEST.

Aby som namaľoval slovný obrázok, tak 4 dni v 365 dňovom kalendári sú ako nepovšimnutelná hŕstka piesku v detskom pieskovisku, ale 4 dni s BEST-ákmi na novoročnej párty sú ako polmetrová kopa konského... ehm, aby som nezašpinil myseľ vecami, ktoré patria do záchoda, tak to opíšem trošku slušnejšie J.

LBG Bratislava a LBG Košice zorganizovali tento rok novoročnú veselicu s názvom TATRA JAM. Po veľmi úspešnom prvom mecheche, ktoré malo silné ohlasy aj u ľudí, ktorí tam vôbec neboli (áno, je to možné. Prvý krát sa ku mne dostali historky z TATRA JAM-u minulý rok na letnom kurze, a vtedy som si domyslel, že táto akcia má už niekoľko ročnú tradíciu. Nechcel som uveriť, že to čo sa tam udialo, sa mohlo stať za 4 dni), sme koncom roka 2012 pripravili druhý ročník.

Naše volanie po ubytovaní sa dostalo až na hotel Limba, ktorý sa nachádza v Nízkych Tatrách pod Chopkom. Musím povedať, že ma veľmi potešilo miesto našej zábavky, a poviem aj za ostatých, že pobyt v slovenských horách je zážitok sám o sebe.

Pozvanie prijalo okolo 50 ľudí zo zahraničia a to presnejšie ľudia z Poľska, Čiech, Rakúska, Slovinska, Ukrajiny, Chorvátska, Rumunska, Grécka, Dánska, Nemecka a Portugalska. Keď k tomu pripočítam aj Slovákov, tak sa číslo zúčastnených priblíži k 80. Dosť ľudí na to, aby sa posledné a prvé dni v rokoch premenili na nezabudnuteľne spomienky a kopce zábavy.

Čo vlastne TATRA JAM znamená? TATRA hovorí samé za seba, a JAM je skratka slova jamboree čo znamená oslava alebo veselica. O čom TATRA JAM je? Zábava. Stretnutie priateľov z rôznych kútov Európy, ktorý majú medzi sebou veľmi krásne kamarátske vzťahy a ktorí sa radi bavia. Spoznanie nových ľudí, eufória, radosť  a všeličo možné, čo nám dáva pocit slobody. V našom prípade sme nazuli lyže a dosky, vyviezli sme sa na kopce a užívali snehu, kochali sa nádhernou prírodou a ešte krajším, dych vyrážajúcim výhľadom z vrcholkov hôr, či prechádzkami  pod kamennými obrami. Keď slnko zašlo za horizont a dorazila tma, trávili sme spoločné chvíle na hoteli či už tancom, hrami, alebo pri fľaške Tatranského čaju, ktorý sa stal symbolom celej akcie. Všetci čo nespali, spolu vrieskali, a vedeli že s tým nechcú prestať a užili si to, ako keby už nemal prísť ďalší deň.

Tá spomínaná kopa zážitkov a flámu by dokázala zaplniť miesto v netenkej knihe, z ktorej by sa mohli vyprávať príbehy po mnohé generácie a stále by vedeli pobaviť.

Každá takáto BEST-ácka akcia končí s úsmevom na tvári a slzách na krajíčku keď si dávame posledné objatie pred odchodom a so srdcom naplneným plných očakávaní že sa zase niekde v Európe stretneme.

A zhrnutie na záver? Prepáčte pardón, ale žiadne nebude. Teraz je len veľká pauza kým začne TATRA JAM 3