Motivation Weekend Orava

Prvý augustový týždeň bol vybraný ako ten správny čas pre Motivation Weekend LBG Bratislava. Všetci participanti už pár dní predtým odpočítavali počas bezsenných nocí každú hodinu do jeho začiatku. V piatok sa všetci vydali na cestu za spoločným cieľom - dedina Bobrov na Orave (je to pri Námestove... Námestovo je taký zapadákov hore na severe).

 Prví účastníci sa dostali na chatu už v skorých poobedných hodinách. Zvítali sa tradične, ako sa na pravých členov BESTu patrí. S postupom času sa dostavili všetci očakávaní. Zloženie bolo rôznorodé, zúčastnili sa aj kolegovia z Brna, Košíc, ako aj priatelia našej LBG. Nakoľko cesta do tejto exotickej desitnácie bola dlhá a vyčerpávajúca, večer sa na terase chaty grilovalo do neskorej noci.

Druhý deň sme sa s povznesenou náladou z predošlého večera vybrali na Oravskú priehradu, ktorá je neďaleko Bobrova. Najodolnejší jedinci sa v nej aj okúpali a napriek prvotným prognózam sa nikomu nepodarilo utopiť sa. Po výdatnom obede v miestnom salaši sa skupinka vybrala loďou na Slanický Ostrov umenia, kde sú lokalizované stále expozície ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie. Nasledoval návrat na chatu, kde sme si opäť pripravili nejaké dobroty na grile. Neskôr sa k nám pridali miestni domorodci, s ktorými sme družne debatovali až do skorých ranných hodín.

Posledný deň sme zamierili na turisticky najznámejšiu atrakciu na Orave - Oravský hrad. Všetkým zúčastneným sa prehliadka nadmieru páčila a zanechala v ich srdciach nezmazateľnú stopu. Besťákom, ktorým ani tento výlet nestačil, sa rozhodli pre výstup na Babiu Horu, ktorá je najvyšším vrchom Beskýd. Aj napriek tomu, že sme boli celý víkend v kontakte s česky hovoriacimi priateľmi, nikto počas výstupu nespadol a tak sme sa všetci štastlivo vrátili domov. MW na Orave bol napokon zhodnonotený vysoko pozitívne všetkými účastníkmi a touto cestou by som sa chcel poďakovať jeho organizátorke Mirke za fajn strávený čas.